RSS feed for undeaderic82
  • Milf

    Milf

    ★★½

    Typical low grade raunch comedy.  Good for a fap or 2 if you’re in a pinch.

  • Wild Things

    Wild Things

    ★★★★½

    A great movie full of twists and turns staring Kevin and his Bacon

  • See You Yesterday

    See You Yesterday

    ★★

    The science is this movie is beyond laughable and the ending made me gasp out loud “oh fuck you”

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★

    And now a haiku

    Frodo, what a bitch
    Always crying all the time
    Just give Sam the ring

  • X-Men

    X-Men

    ★★★

    Man this really doesn’t hold up now that we can see what comic movies can be.  This one feels more like a made for TV movie.

  • Pokémon Detective Pikachu

    Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

    The best Ryan Reynolds movie since Deadpool 2!!

  • The People Under the Stairs

    The People Under the Stairs

    ★★★½

    BURN IN HELL!!!

  • Tremors

    Tremors

    ★★★★★

    “You didn’t get penetration even with the elephant gun”


    That’s what she said


    Still holds up as the greatest movie of all time

  • Dahmer

    Dahmer

    ★★

    Did you ever watch Avengers and thought to yourself.   You know that was good and all but you know what it really needed... a montage of Hawkeye just buttfucking a bunch of dudes.   Luckily this movie has what your looking for.

  • Star Wars: The Force Awakens

    Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

    I don’t care what anyone says. This movie is the bees knees.   

    May the 4th be with you

    Badum tss

  • The History of Time Travel

    The History of Time Travel

    Brilliantly done

  • Pet Sematary

    Pet Sematary

    ★★★½

    Sorry John.  sometimes.... Fred is bettah