RSS feed for Valdimar

Valdimar has logged 22 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cape Fear

Cape Fear

1962
×
★★★
Edit this entry  
29
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Phenomenon

Phenomenon

1996
×
★★½
Edit this entry  
21
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
David Brent: Life on the Road

David Brent: Life on the Road

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Batman: Bad Blood

Batman: Bad Blood

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
The Spirit

The Spirit

2008
×
★★
Edit this entry  
15
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Highlander 2: The Quickening

Highlander 2: The Quickening

1991
×
Read the review Edit this entry  
14
Critical Condition

Critical Condition

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
We are Twisted Fucking Sister!

We are Twisted Fucking Sister!

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
Holidays

Holidays

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Death Race 2

Death Race 2

2010
×
★★
Edit this entry  
07
Passengers

Passengers

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry