RSS feed for Valdimar

Valdimar has logged 15 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Surf Ninjas

Surf Ninjas

1993
×
Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
13
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Twilight Zone: The Movie

Twilight Zone: The Movie

1983
×
★★
Edit this entry  
12
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
So I Married an Axe Murderer

So I Married an Axe Murderer

1993
×
★★★★
Edit this entry  
11
Superman IV: The Quest for Peace

Superman IV: The Quest for Peace

1987
×
Read the review Edit this entry  
05
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Airborne

Airborne

1993
×
★★
Edit this entry