RSS feed for Waldo

Waldo has rated 71 music films.

  • Her Smell

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Blaze

    ★★★½

  • The Dirt

    ★★★½

  • Vox Lux

    ★★★★½

  • American Dream/American Knightmare

    ★★★

  • Jeff Lynne's ELO: Wembley or Bust

    ★★★★★

  • Whitney

    ★★★★

  • Bad Reputation

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • Nina

  • Eagles of Death Metal: Nos Amis (Our Friends)

    ★★★★★

  • La Bamba

    ★★★★

  • Song to Song

    ★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • One from the Heart

    ★★★★½