RSS feed for Ray

Ray has logged 10 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Jane and the Lost City

Jane and the Lost City

1987
×
★★
Edit this entry  
18
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★★
Edit this entry  
17
Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Ghosthouse

Ghosthouse

1988
×
★★
Edit this entry  
13
Ghosthouse

Ghosthouse

1988
×
★★
Edit this entry  
10
Nothing But the Night

Nothing But the Night

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Horror Noire: A History of Black Horror

Horror Noire: A History of Black Horror

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Lizard in a Woman's Skin

A Lizard in a Woman's Skin

1971
×
★★★½
Edit this entry  
09
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★★
Edit this entry