RSS feed for West Reviews
  • Garfield

    Garfield

    ★★★½

    I personally enjoyed it


    -@westreviews on Instagram

  • Cars

    Cars

    ★★★★

    Classic.


    -@westreviews on Instagram

  • Over the Hedge

    Over the Hedge

    Trash


    -@westreviews on Instagram

  • Rocky

    Rocky

    ★★★★★

    Classic.


    @westreviews on Instagram

  • Mr. Popper's Penguins

    Mr. Popper's Penguins

    ★★★½

    Heartwarming story.


    @westreviews on Instagram

  • Despicable Me 2

    Despicable Me 2

    ★★★★

    Sequels always have a hard time being as good as the original but this one is an exception.


    @westreviews on Instagram

  • The Martian

    The Martian

    ★★★★★

    Amazing movie hands down.


    @westreviews on Instagram

  • Doctor Strange

    Doctor Strange

    ★★★★½

    Brilliantly made but needs more of his background.


    @westreviews on Instagram

  • A Christmas Story

    A Christmas Story

    ★★★★★

    “A true masterpiece”

    @westreviews on Instagram

  • Lara Croft: Tomb Raider

    Lara Croft: Tomb Raider

    ½

    Pure trash. Acting, special effects, and plot all sucked. This must have been a joke. 

    @westreviews on Instagram

  • Captain Marvel

    Captain Marvel

    ★★½

    Special effects were nice but the acting was awful.

    @westreviews on Instagram

  • Jurassic Park

    Jurassic Park

    ★★★★★

    One of my all-time favorites and a true masterpiece. 

    @westreviews on Instagram