RSS feed for Willow
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Spongebob Movie: It's a Wonderful Sponge

The Spongebob Movie: It's a Wonderful Sponge

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Slaughterhouse-Five

Slaughterhouse-Five

×
Read the review Edit this entry  
15
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Primer

Primer

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★½
Edit this entry  
27
Once Upon a Time in Hollywood

Once Upon a Time in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time in Hollywood

Once Upon a Time in Hollywood

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★½
Edit this entry  
22
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
God's Not Dead

God's Not Dead

2014
×
Read the review Edit this entry  
16
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Brace

Brace

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Moon

Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Gravity

Gravity

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Exiled

Exiled

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Her

Her

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Edit this entry